KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 11818036
nr 1181 8036
Cristos Gianakos
(f. 1934), USA
Blandteknik, Komposition, monogramsignerad CG, daterad: "3 3 81". Bladets mått: 111x150 cm
Cristos Gianakos, amerikansk bildkonstnär född 1934.
Utrop:
8.000 kr
Såld:
5.400 kr
måndag 7 maj 2018
kl 19:19:13
3/5 09:28:42
5.200 kr
7/5 19:13:22